Jaki wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej?

 

Najważniejszą kwestią podczas wyboru właściwego napędu do bramy dwuskrzydłowej jest bezpieczeństwo, gwarancja niezawodności działania siłowników oraz względy estetyczne, czyli wygląd napędu. Parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę to zasilanie silnika 24V, czy 230V, czy automat posiada funkcję spowolnienia w końcowej fazie zamykania i otwierania, cicha praca jak również maksymalna szerokość i waga skrzydła bramy do której dobieramy napęd. W razie potrzeby można również wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej łamany, który przeznaczny jest do szczególnych wymagań instalacyjnych.

 

Producenci i instalatorzy automatyki do bram

 

Na rynku dostępnych jest wielu producentów automatyki do bram, takich jak CAME, Beninca, Faac, Nice. Napędy bram dwuskrzydłowych mają zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych jak i wspólnotach mieszkaniowych, gdzie intensywność użytkowania jest wysoka. Nowoczesne napędy do bram posiadają funkcjonalność zapewniającą płynność ruchu skrzydła bramy oraz stałą prędkość, a także zapewniają działanie w przypadku przerwy w zasilaniu.

Po wybraniu właściwego napędu pozostaje nam wybór firmy, która wykona nam instalację. Możemy również skonsultować się ze specjalistą i to on nam dobierze właściwą automatykę do bramy oraz wykona montaż. Napęd do bramy dwuskrzydłowej jak i firmę, która wykona nam usługę instalacji automatyki możemy znaleźć w internecie.

 

CAME ATS SAFE siłownik teleskopowy do 3m

CAME ATS SAFE siłownik teleskopowy do 3m

CAME ATS SAFE siłownik teleskopowy do 3m